Autentyczni Autentyści

Ruch Autentystów hołdujących jak najbardziej naturalnym metodom uprawy winorośli i produkcji wina to jedna z najciekawszych dziś winiarskich ofert na Morawach.


Bogdan Trojak, lider Autentystów | fot. TPB

 

"PiN do wina" z 26 sierpnia 2011

Zdjęcia (1)

Warto przeczytać

Artykuł
Czechy – najgorszy rocznik od 25 lat

Susza występująca w roku 2010 na przemian z ulewnymi deszczami i gradem oraz choroby grzybowe spowodowały najmniejsze od roku 1986 zbiory winogron w Czechach. Z 16 tys. ha winnic zebrano niespełna 46 tys. ton owoców, o jedną trzecią mniej niż w roku 2009 i o ponad połowę mniej niż w latach 2007 i 2008. Szef czeskiego stowarzyszenia winiarzy Jirí Sedlo powiedział, że choć... więcej »

Artykuł
Poza Kalifornią

Mówiąc o winie z Ameryki Północnej myślimy przede wszystkim o Kalifornii. Tymczasem dalej na północ, w stanie Waszyngton wino powstaje w warunkach dużo bardziej przypominających europejskie.

Artykuł
Josef Jamek nie żyje

Jeden z pionierów Wachau, człowiek, który jako pierwszy w regionie zabutelkował rieslinga z pojedynczej winnicy (Ried Klaus), Josef Jamek zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 92 lat.

Artykuł
István Szepsy w Warszawie

Winiarz roku 2010 według Magazynu WINO, István Szepsy z Tokaju, odwiedził Warszawę. Winiarz pokazał selekcję swych wytrawnych i słodkich win, uświetnił też swą obecnością uroczystą kolację z okazji wydania 50. numeru naszego pisma.

Artykuł
Pantelleria heroiczna

Prowadzenie winnicy na Pantellerii jest zadaniem wyjątkowo trudnym. Wyspa leży niemal u wybrzeży Afryki, smagana jest nieustannie suchym i gorącym wiatrem scirocco. Mimo to powstają tu fenomenalne słodkie muszkaty.

Artykuł
Spóźniony książę Robert

Haut Brion to legenda win bordoskich. Leżąca na peryferiach Bordeaux posiadłość od z górą trzech wieków daje wina wielkie i eleganckie, o czym mieliśmy okazję przekonać się tuż przed Wielkanocą w Warszawie.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ